Uživatel nepřihlášen
Blog Mythix
RSS kanál blogu
Píše: Mythix - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog Mythix

Star Story: Horizon Escape - Opravdu zajímavý vesmírný příběh!

Středa 6.9.2017 14:24 - Autor: Mythix
To se mi líbí

Star Story: Horizon Escape - Opravdu zajímavý vesmírný příběh!Zlatá éra zkoumání vesmíru je skoro u konce. Sektor Nali, poslední nezmapovaný kousek Galaxie, leží ukrytý v oblasti tmavé mlhoviny. Vy, jako nadšený průzkumník Van Klik, jste byli posláni na misi do neznáma ve snaze najít starověký artefakt. Jenže vaše vesmírná loď skončila úplně někde jinde.

Představení posádky

Váš příběh začíná v hlubinách vesmíru. Vesmírná loď vykazuje problémy, pokud nezasáhnete rychle, zřítíte se a zahynete. Naštěstí nejste na to sami, hned v úvodu se vám představí umělá inteligence s označením V3R-DaNA. Dozvíte se, že je vaší asistenkou už 26 let a chce vám pomoci. Jste společně na misi, která má za cíl najít poslední pozůstatky lidské vědomosti. Hra vás poté provede takovým tutoriálem, kde se naučíte, jak se zachovat v různých situacích a základy boje. Každá akce, kterou provedete, bude mít následek. Většinou budete mít na výběr ze tří možností, jak k danému problému přistoupíte: silou, inteligencí nebo přátelsky. Podle toho jak se rozhodnete, se vám přičte bod k dané charakteristice vaší postavy. Co se boje týká, funguje na tahové bázi, což znamená: vyberete si akci, kterou hrdina udělá a nepřítel na to reaguje. Poté co projdete úspěšně tutoriálem, vás čeká první těžké rozhodnutí, na jehož základě se vám začne tvořit příběh.Na neznámé planetě

Havarujete na neznámé planetě a zjišťujete, jestli není užitečného kolem vás. Můžete putovat dál nebo kliknutím myší prozkoumat věci. Velmi se mi líbí, že vás hra do ničeho nenutí. Chcete vědět, co je pod tím šutrem? Žádný problém, ale může na vás někdo zaútočit. Objevíte bednu, bez šperháku ji neotevřete. Boje s nepřáteli vás prudí, lze je hacknout, pokud na to máte potřebný nástroj. Hra vám předhazuje takových situací spousty a vy se rozhodujete jen pouhým kliknutím myší. To samé platí i soubojů, které mají dobu trvání na základě vaší chytrosti. Dejme tomu, že máte před sebou robota, určitě ho nepraštíte pěstí, neboť mu to nic neubere. Stačí ohnivý granát nebo udělit něčím ohnivé poškození a nepřítel je mrtvý za dvě kola. Jelikož na začátku hry, máte jen 20 životů, nelze všechny živočichy mlátit pouze pěstmi. Budete muset také taktizovat, používat nějaké ty pistole, kterých je opravdu hodně nebo granáty či lékárničky. Můžete se těšit na efekty typu: koroze, hoření a elektrické šoky. Všechny tyto nástroje jsou proti něčemu efektivní a je jen na vás, abyste přišli na to, jak je nejlépe používat. Někoho zamrzí fakt, že paleta nepřátel je opravdu malá (krevety, roboti a banditi). Naštěstí to zachraňují nádherné scenérie, kterými budete procházet.

Bez základny by to nešlo

V úvodu první části, objevíte základnu, která vám bude k dispozici. Zde budete opravdu jako doma. Je to takový úkryt, kde si můžete odpočinout a vyrobit si nějaké věci. Vše co zde najdete, stojí určitý počet materiálu, který si vyrobíte z odpadků. Poté je už jen na vás, jestli investujete do lékárniček a granátů nebo spíš do nábojů do zbraní. Materiál se dá utrácet i ve stromě schopností podle toho, jak jste se ve hře rozhodovali. Pokud máte dost inteligence, vylepšíte si svou obranu, síly zbraně, přátelství léčení. Nelze přesně určit, co je lepší. Rozhodujte se podle sebe a sami uvidíte, jak vám to půjde.  Musím však upozornit, že hra nenabízí, žádné uložení pozice. Pokud zemřete, začnete znovu od začátku.  Tohle pro někoho může být hodně frustrující zvláště, když už jste před koncem a pokazí vám to finální souboj. Naštěstí se na konec hry dostanete za zhruba 40 minut. Možná si teď řeknete, že to pak nemá cenu ani zkoušet. Jenže hra nabízí 24 konců a 24x40 je kolem 16 hodin zábavy, což za tu cenu 15 EUR je přijatelné.První titul

Star Story: Horizon Escape je pěkná textová agentura, která se ovládá pouze myší. Jedná se o první titul studia Evil Corporation a práce na tomto titulu trvala rok. Dostala se do předběžného přístupu 14. dubna a 5. září vyšla plná verze. Vyhrála první cenu v nominaci nejlepší hra na PC na Indie Cup 2017. Ve hře se nenachází žádné mluvené dialogy, takže celou dobu slyšíte jen příjemnou hudbu a zvukové efekty v souboji. Můj první konec ve hře byl, že jsem umřela sama ve vesmíru, což je podle mě naprosto dokonalé. Teď už je řada na vás, abyste zjistili, k jakému konci dojdete. Já určitě nepřestanu hrát, dokud neobjevím všechny. Dejte tomuto titulu šanci, určitě vás nezklame!

Můj druhý konec
Můj druhý konec
Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Líbí se mi
  • Jednoduché zpracování
  • Jednohubka na večer
  • Zajímavé lokace
  • 24 konců
  • Zajímavý příběh
Vadí mi
  • Nelze manuálně uložit
  • Stejná finální a počáteční část
Verdikt: Star Story: Horizon Escape je opravdu zajímavý titul, který si zasloužil mou pozornost už v Early Accessu. Mám ráda vesmírné hry a díky svému příběhu a jednoduchostí si mě okamžitě získal. Pokud máte rádi textové adventury, dejte tomuto titulu šanci, nebudete zklamáni.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Star Story: Horizon Escape - Opravdu zajímavý vesmírný příběh!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
silenyhrac    OK, jednou si ji díky tvé recenzi zahraju ;-)silenyhracsilenyhrac11429    9.9.2017 22:45 silenyhrac

OK, jednou si ji díky tvé recenzi zahraju ;-)

Mythix    Určitě tam nemusíš zabíjet někoho aby ti padlo něco určitého jen prostě fakt musíš sbírat jinak nemáš materiály na to co potřebuješ :) četla jsem že tohle může omrzet, ale ta hra je fakt skvěláMythixmythix30055    9.9.2017 20:54 Mythix

@ odpověď na komentář od silenyhrac:Určitě tam nemusíš zabíjet někoho aby ti padlo něco určitého jen prostě fakt musíš sbírat jinak nemáš materiály na to co potřebuješ :) četla jsem že tohle může omrzet, ale ta hra je fakt skvělá

silenyhrac napsal:Dle tebe tam grinding stopro je, dle tvůrců tam stopro není. Kdo má pravdu ? -) Tvůrci tím grindingem nejspíš myslí nekonečné zabíjení monster kvůli lootu, který z nich po zabití padá. Ve hře je však loot získáván asi především nekonečným sběrem neboli lootingem (tedy bez nutnosti kvůli tomu zabíjet) .

silenyhrac    Dle tebe tam grinding stopro je, dle tvůrců tam stopro není. Kdo má pravdu ? -) Tvůrci tím grindingem nejspíš myslí nekonečné zabíjení monster kvůli lootu, který z nich po zabití padá. Ve hře je však loot získáván asi především nekonečným sběrem neboli lootingem (tedy bez nutnosti kvůli tomu zabíjet) .silenyhracsilenyhrac11429    9.9.2017 18:10 silenyhrac

@ odpověď na komentář od Mythix:Dle tebe tam grinding stopro je, dle tvůrců tam stopro není. Kdo má pravdu ? -) Tvůrci tím grindingem nejspíš myslí nekonečné zabíjení monster kvůli lootu, který z nich po zabití padá. Ve hře je však loot získáván asi především nekonečným sběrem neboli lootingem (tedy bez nutnosti kvůli tomu zabíjet) .

Mythix napsal:No grinding tam stopro je, protože pořád potřebuješ odpadky + materiály na to, abys to zvládl. Když ale prozkoumáváš a otevíráš truhly, dá se to projít úplně v pohodě :) Nějaký loot ti může padnout i po souboji

Mythix    No grinding tam stopro je, protože pořád potřebuješ odpadky + materiály na to, abys to zvládl. Když ale prozkoumáváš a otevíráš truhly, dá se to projít úplně v pohodě :) Nějaký loot ti může padnout i po soubojiMythixmythix30055    9.9.2017 09:06 Mythix

@ odpověď na komentář od silenyhrac:No grinding tam stopro je, protože pořád potřebuješ odpadky + materiály na to, abys to zvládl. Když ale prozkoumáváš a otevíráš truhly, dá se to projít úplně v pohodě :) Nějaký loot ti může padnout i po souboji

silenyhrac napsal:Díky za odpověď. Že je ve hře nekonečný looting s tím, že ti nasbírané zůstane spolu s vlastnostmi postavy do další hry, to je vzhledem k těm 24 koncům fajn ... asi by mě to nebavilo rozehrávat opakovaně s vidinou, že musím sběr a vývoj podstupovat odznovu.

Druhou věcí je, kterak se autoři ohání tím, že ve hře není jistý druh donekonečna se opakující, stále stejné činnosti (grinding) , když on tam ve hře je (coby looting) .

silenyhrac    Díky za odpověď. Že je ve hře nekonečný looting s tím, že ti nasbírané zůstane spolu s vlastnostmi postavy do další hry, to je vzhledem k těm 24 koncům fajn ... asi by mě to nebavilo rozehrávat opakovaně s vidinou, že musím sběr a vývoj podstupovat odznovu.

Druhou věcí je, kterak se autoři ohání tím, že ve hře není jistý druh donekonečna se opakující, stále stejné činnosti (grinding) , když on tam ve hře je (coby looting) .
silenyhracsilenyhrac11429
    8.9.2017 12:05
silenyhrac

@ odpověď na komentář od Mythix:Díky za odpověď. Že je ve hře nekonečný looting s tím, že ti nasbírané zůstane spolu s vlastnostmi postavy do další hry, to je vzhledem k těm 24 koncům fajn ... asi by mě to nebavilo rozehrávat opakovaně s vidinou, že musím sběr a vývoj podstupovat odznovu.

Druhou věcí je, kterak se autoři ohání tím, že ve hře není jistý druh donekonečna se opakující, stále stejné činnosti (grinding) , když on tam ve hře je (coby looting) .

Mythix napsal:Odpadky ve hře můžeš sbírat donekonečna, navíc, když zemřeš nebo dokončíš hru na nějaký ten konec, zůstane ti všechno cos posbíral + charakteristiky tvé postavy, což je super :)

Mythix (Pro hodnocení musíte být přihlášen)  1x   Odpadky ve hře můžeš sbírat donekonečna, navíc, když zemřeš nebo dokončíš hru na nějaký ten konec, zůstane ti všechno cos posbíral + charakteristiky tvé postavy, což je super :)Mythixmythix30055    8.9.2017 08:33 Mythix

@ odpověď na komentář od silenyhrac:Odpadky ve hře můžeš sbírat donekonečna, navíc, když zemřeš nebo dokončíš hru na nějaký ten konec, zůstane ti všechno cos posbíral + charakteristiky tvé postavy, což je super :)

silenyhrac napsal:Asi jde o originální herní počin a recenze to dokládá. Zaujalo mě ale, že ve videu tvůrci zdůrazňují "no lootboxes, no grinding", ovšem dle recenze se sbírají odpadky. Tvůrci tak třeba mají pravdu, protože odpadky (loot) nejsou umístěny v truhlách ("no lootboxes") a k jejich získání netřeba donekonečna zabíjet protivníky ("no grinding") , ale není to ve hře náhodou tak, že můžu odpadky sbírat donekonečna? Pokud ano, tak je ve hře grinding pouze nahrazen obdobnou mechanikou (lootingem) .

silenyhrac    Asi jde o originální herní počin a recenze to dokládá. Zaujalo mě ale, že ve videu tvůrci zdůrazňují "no lootboxes, no grinding", ovšem dle recenze se sbírají odpadky. Tvůrci tak třeba mají pravdu, protože odpadky (loot) nejsou umístěny v truhlách ("no lootboxes") a k jejich získání netřeba donekonečna zabíjet protivníky ("no grinding") , ale není to ve hře náhodou tak, že můžu odpadky sbírat donekonečna? Pokud ano, tak je ve hře grinding pouze nahrazen obdobnou mechanikou (lootingem) .silenyhracsilenyhrac11429    7.9.2017 13:51 silenyhrac

Asi jde o originální herní počin a recenze to dokládá. Zaujalo mě ale, že ve videu tvůrci zdůrazňují "no lootboxes, no grinding", ovšem dle recenze se sbírají odpadky. Tvůrci tak třeba mají pravdu, protože odpadky (loot) nejsou umístěny v truhlách ("no lootboxes") a k jejich získání netřeba donekonečna zabíjet protivníky ("no grinding") , ale není to ve hře náhodou tak, že můžu odpadky sbírat donekonečna? Pokud ano, tak je ve hře grinding pouze nahrazen obdobnou mechanikou (lootingem) .Komentář byl autorem naposledy upraven 7.9.2017 13:57

Původní verze před úpravami:Asi jde to originální herní počin a recenze to hezky dokládá. Zaujalo mě ale, že ve videu tvůrci zdůrazňují "no lootboxes, no grinding", ovšem dle recenze se sbírají odpadky. Tvůrci tak třeba mají pravdu, protože odpadky (loot) není umístěn truhlách ("no lootboxes") a k jeho získání netřeba donekonečna zabíjet protivníky ("no grinding") , ale není to ve hře náhodou tak, že můžu odpadky sbírat donekonečna? Pokud ano, tak je ve hře grinding pouze nahrazen obdobnou mechanikou (lootingem) .

O autorovi blogu

Mythix
Mythix
Žena, 21 let, Brno

Ahoj, vítám vás na svém profilu! Moje přezdívka je Mythix, na steamu BigDog. Ráda hraji hry na PC, na konzoli nebo i někdy na mobilu. Na Zing jsem se přidala, abych se zlepšila v psaní a splnila si svůj sen se stát redaktorkou nebo spisovatelkou. Zjistila jsem však, že je lepší to mít jako koníček, snad vás tedy mé články budou bavit!

Něco o mně

Očekávané filmy: Paddington 2,Star Wars, Tomb Raider, Avengers Infinity War

Očekávané hry: Anthem, Way Out, The Crew 2

Oblíbené seriály: Vražedná práva, Simpsonovi, Teorie velkého třesku, Futurama. Červený trpaslík, Ajťáci, Awkward a spostu dalších

Herní srdcovky: Stardew Valley, God of War, AC 2 série, Zaklínač, Heroes 3, Planet Coaster, Uncharted série a většina logických her!

Hudba: dubstep, pop

Taky si ráda přečtu nějaký ten kvalitní thriller nebo fantasy knihu!

Steam: Pokud si chcete pokecat,

Založit herní BLOG