Uživatel nepřihlášen
Blog Mythix
RSS kanál blogu
Píše: Mythix - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog Mythix

Mages of Mystralia: Poutavý příběh jednoho mága

Úterý 23.5.2017 16:04 - Autor: Mythix
To se mi líbí

Mages of Mystralia: Poutavý příběh jednoho mágaStát se mágem není vůbec nic snadného. Své by o tom mohla vyprávět Zia, hlavní hrdinka, která se narodila s magickými schopnostmi, ale bohužel neměla učitele. Poté, co použije svou sílu ke zlu, je nucena opustit svou vesnici a uzavřít se před okolním světem. Vydá se na velmi dlouhé dobrodružství, aby se naučila ovládat magii. Je tento titul hoden vaší pozornosti? Dočtete se v recenzi.

Jak se stát mágem?

Hlavní příběh se odehrává ve světě Mystralie. Problémy v Mystralii začali už dříve v době, kdy se král zbláznil a zničil spoustu měst. Kdokoli použije magii je potrestán, takže Zia je vyhoštěna z vesnice. Jak se později ukáže, magie není zničena úplně a brzy se dostane pod křídla učitele. Jedna událost vede ke druhé a Zia narazí na mluvící kouzelnou knihu, jejíž černý text a vážný hlas vedou k podezření, že nebude tak dobrotivá, jak se zdá. Od té chvíle začíná dobrodružství, které zahrání celou Mystralii a vylepší mágům jejich reputaci.

Mages of Mystralia je klasické akční RPG, ve kterém putujete zajímavými lokacemi . Zia ze začátku nemá žadné bojové dovednosti, ale začíná se základními znalostmi magie. Její síla se postupně zvyšuje, jak příběh pokračuje a ze slabé dívenky se stává pomalu a jistě mág. Místo učení nových kouzel, budete získávat runy, které můžou být spojeny k sobě a vytvořit tak úplně odlišné kouzlo. Magie Immedi ovlivní hůlku a poskytne vám útoky na blízko. Actus vytvoří energii ve vzduchu, Creo působí na zemi a Ego funguje pouze na Ziu. Každá nová runa otevírá nové možnosti a můžete tak vymyslet své vlastní kouzla.

Nekonečno možností

Například jednoduchá runa jako Pohyb (Move) , může být použita hodně způsoby. Pokud chcete aby se oheň pohyboval, musíte mu přiřadit runu Move. Z plápolajícího ohně na místě se stane ohnivá koule (fireball) putující zvoleným směrem. Dejte ji na Ego a Zia místo štítu získá větší mobilitu v bitvě. Později najdete i Trigger runy (Spouštěcí runy), které vám umožní propojit více efektů v jedno kouzlo. Chcete mít trojitý fireball? Žádný problém. Samozřejmě tyto náročnější kouzla stojí více many, takže si na to budete muset dávat větší pozor.

V Mages of Mystralia nebudete jen bojovat, ale na své si přijdou i milovníci puzzlí. Magické runy jdou získat i dalšími způsoby. Tou nejběžnější metodou je roszvítit určitý počet pochodní za nějaký čas. Budete tak muset vytvořit specifická kouzla a použít i logiku. Nemůžete střilet skrz zeď, ale můžete odrážet světlo. Pokud už si nebudete vědět rady, můžete využít nápovědy, která u těchto puzzlí vždycky bývá. Za dveřmi s s konstelací hvězd můžete najít taky něco zajímavého. Vyluštit něco takového mi dalo občas i zabrat, protože musíte složit obrázek s různých šipek.

Svět, do kterého chci patřit

Dalším způsobem, jak se můžete zlepšit je splněním určitých “trialů“. V této aréně využijete vaše znalosti ku prospěchu a budete se snažit odrazit vlny nepřátel. Pokud už budete mít magii v malíčku, nebude problém pro vás tento trial dokončit. Pokud si hned ze začátku uvědomíte, že každou vlnu nemůžete používat stejnou taktiku, neboť některá monstra můžou mít odolnost proti ohni apod, dojdete snadno na konec a získáte tak skvělé odměny. Co se mi hodně líbí na Mages of Mystralia je, že existuje několik taktik, jak touto arénou projít a je jen pouze na vás, jaký styl hraní se vám líbí. Chcete zmražovat nepřátelé? Je libo odrážet projektily? Správných způsobů je opravdu několik a velmi to oceňuji.

Mages of Mystralia není jen o kouzlech a bitvách. Je taky o příběhu a hledání  místa, kam by Zia patřila. Nečekjte tu však vysoký počet odlišných charakterů. S každým člověkem, s kterým přijdete do styku, odříká pár linek dialogu způsobem, který vás může po čase iritovat. Všechny dialogy jsou řešeny zvukovými efekty, takže neuslyšíte žádné srozumitelné věty. Je to velká škoda, když vezmete v potaz, jak moc si vývojáři pohráli se sounftrackem, mohli si dát i tu práci v dabingu. Nemyslím si, že je to nutně hned špatně, ale trošku mi to kazilo dojem z celkové hry.  Epický soundtrack, vytváření vlastních kouzel, zajímavý příběh, skvělá puzzle a to není zdaleko všechno! V Mages of Mystralia na vás čekají velmi povedené boss fighty. Každý souboj jsem si náramně užila a na každý z nich budete potřebovat jinou strategii. Jakmile na ní přijdete, nezastaví vás už vůbec nic.Závěr

Mages of Mystralia je velmi  energická hra, která na mě celou dobu vyzařovala pozitivní energii. Vývojáři si pohráli s mechanikou a puzzlema velmi bravůrně a během celé té doby jsem se nepřistihla, že bych se nudila. Díky velkému počtu možných kombinací kouzel, se v nich můžete snadno ztratit jako já. Můžete však experimentovat a vytvořit šílená kouzla, která vás rozesmějou. Hraní za Ziu mě velice bavilo. Sledovat, jak jste silnější díky neskutečnému arzenálu kouzelných schopností, bylo opravdu zábavné. Díky tomu se Zia stala hrdinkou číslo jedna, i když si vůbec neuvědomila, že to potřebuje.


Hodnocení hry
Skóre hry 9 9/10
Líbí se mi
  • Audiovizuální zpracování
  • Příběh hlavní hrdinky
  • Možnost vytvořit si vlastní kouzla
  • Zajímavé boss fighty
  • Puzzle
  • Spousta lokací k prozkoumání
Vadí mi
  • Dialogy postav
Verdikt: Za cenu zhruba 20 eur získáte jedinečný zážitek, na který jen tak nezapomenete. Pokud oželíte zmíněné dialogy a jste velkými fanoušci RPG, vytváření kouzel a puzzlí, budete se náramně bavit. Myslím si, že tento titul si vaší pozornost určitě zaslouží. Vřele doporučuji!
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 5 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Mages of Mystralia: Poutavý příběh jednoho mága
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

O autorovi blogu

Mythix
Mythix
Žena, 21 let, Brno

Ahoj, vítám vás na svém profilu! Moje přezdívka je Mythix, na steamu BigDog. Ráda hraji hry na PC, na konzoli nebo i někdy na mobilu. Na Zing jsem se přidala, abych se zlepšila v psaní a splnila si svůj sen se stát redaktorkou nebo spisovatelkou. Zjistila jsem však, že je lepší to mít jako koníček, snad vás tedy mé články budou bavit!

Něco o mně

Očekávané filmy: Paddington 2,Star Wars, Tomb Raider, Avengers Infinity War

Očekávané hry: Anthem, Way Out, The Crew 2

Oblíbené seriály: Vražedná práva, Simpsonovi, Teorie velkého třesku, Futurama. Červený trpaslík, Ajťáci, Awkward a spostu dalších

Herní srdcovky: Stardew Valley, God of War, AC 2 série, Zaklínač, Heroes 3, Planet Coaster, Uncharted série a většina logických her!

Hudba: dubstep, pop

Taky si ráda přečtu nějaký ten kvalitní thriller nebo fantasy knihu!

Steam: Pokud si chcete pokecat,

Založit herní BLOG