Uživatel nepřihlášen
Blog Mythix
RSS kanál blogu
Píše: Mythix - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog Mythix

Disney Afternoon Collection: Klasické hry v novém kabátě!

Čtvrtek 20.4.2017 12:56 - Autor: Mythix
To se mi líbí

Disney Afternoon Collection: Klasické hry v novém kabátě!Správný zásah v tu pravou chvíli má, když přízrak temný svým rejdům šanci dává. Tahle príma dvojka slídilů ta řeší problém tvůj. Kdo by neznal nezapomenutelnou úvodní písničku Chipa a Dala (u nás známé také jako Rychlá rota), díky které se hned dostanete na vlnu nostalgie svého dětství. To mé začínalo na konzoli Nintendu NES hraním nezapomenutelných klasických her. Po 20 letech je tu remastrovaná verze, udělala radost? Vyšlo na PlayStation 4, Xbox One a PC.

Kolekce na večer

V Disney Afternoon Collection nenajdete jenom Chipa a Dala, ale přivítá vás i Kačer Donald a jeho synovci nebo pro mnohé moc dobře neznámý Darkwing Duck. Capcom si pro nás připravil remastrovanou verzi šesti oblíbených her, které se hráli v kdysi dávných dobách.

První hra v seznamu je Chip 'n Dale Rescue Rangers z roku 1990. V této hře se zhostíte Chipa nebo Dala, kteří umí skákat, zvedat předměty a házet je po nepříteli, tedy se jedná o klasickou plošinovku jako tomu je u ostatních titulů. Budete se prodírat skrz úrovně a funguje zde zlaté pravidlo her 90. let, jakmile ztratíte všechny životy, jste mrtví a hra začíná od začátku. Hlavním cílem hry je porazit úhlavního nepřítele této party Tlusťocha (v originále Fat Cat).

Chip 'n Dale Rescue Rangers
Chip 'n Dale Rescue Rangers

Pokračování Chip 'n Dale Rescue Rangers 2 v kolekci rovněž nechybí. Toto pokračování se neliší nijak od prvního dílu, takže se s ovládáním ihned sžijete. Příběh začíná zprávou o výbuchu bomby v nedaleké restauraci. Jsou to opět naši zachránci, kteří přispěchají na pomoc a budou se snažit překazit Tlusťochovy plány.

Chip 'n Dale Rescue Rangers 2
Chip 'n Dale Rescue Rangers 2

Další hrou v pořadí je DuckTales (u nás bylo v televizi známé jako Kačeří příběhy), ve které Strýček Skrblík vyráží hledat poklady, aby naplnil svůj bezedný trezor. S nebezpečnými nástrahami se bude muset poprat v amazonském pralese, afrických dolech, v Himalájích, Transylvánii a dokonce i na Měsíci.

DuckTales
DuckTales

Pokračování DuckTales 2 se nijak neliší od svého předchůdce. Hráč tu může plnit úrovně v jakémkoli pořadí a využívat Skrblíkových dovedností. Skrblík může nově používat svou hůl k interakci s různými objekty, jako je zvedání pák, vypalování objektů do výšky a překonávání velkých mezer. Na rozdíl od první hry se může hráč vrátit na úroveň, kterou již dokončil, aby získal více peněz nebo předmětů. Kromě toho můžete zakoupit různá vylepšení, jež vám zpřístupní skryté oblasti v každé úrovni. Jakmile úroveň dokončíte, můžete si zakoupit další životy, předměty nebo jiné položky za použití nasbíraných mincí. Kromě jedinečných pokladů má každá scéna kousek mapy, která je skrytá v pokladnici. K dokončení hry nepotřebujete posbírat všechny části mapy.

DuckTales 2
DuckTales 2

Předposlední hrou je Darkwing Duck založený na stejnojmenném seriálu. Vlna zločinu zasáhla St. Cannard, povolán je Darkwing Duck, aby smetl všechny zlořády a postavil se zlu. Herní zážitek se přibližuje platformní skákačce, ve které zabíjíte nepřátele plynovou zbraní. Postupem času můžete najít i jiné typy plynu jako je blesk, šíp a těžký. Darkwing může také odrážet projektily svým pláštěm, když stisknete šipku nahoru.

Darkwing Duck
Darkwing Duck

Poslední hrou v seznamu je TaleSpin z roku 1991, který se u nás vysílal pod názvem Letohrátky. Základ příběhu je prostý (podobně jako u všech zmíněných titulů) jelikož se jedná o dobrodružství dvou medvědů Kida a Balúa, kteří doručují náklad Rebece. Nicméně zlý tygr (Shere Khan) chce Rebeku dostat z byznysu pryč, takže najme piráty, aby za něj udělali špinavou práci. Hráč se zhostí jednoho medvěda (Balúa) letícího v letadle napříč světem. Tato cesta však nebude nijak jednoduchá, musíte se vyhýbat nebezpečným nepřátelům nebo je postřílet.

TaleSpin
TaleSpin

Remastrovaná verze

Po 20 letech vyšla Remastrovaná verze těchto her a vy se určitě ptáte, v čem je vlastně ten rozdíl a jestli si to mám koupit. Remastrovaná verze nabízí vylepšenou grafiku, větší rozlišení, podporu ovladače, žebříčky, soundtrack všech her a velmi povedenou galerii obrázků. Pro nováčky je tu připravená speciální klávesa v podobě rewindu (přetočení času). Když se vám něco nepovede, přetočíte čas zpět a pokračujete z jiné pozice. Tato možnost je hodně skvělá a dobrá pro všechny hráče, kteří si budou chtít projít celou hru bez jakéhokoli omezení. Jestli vás neodradí cena 20 eur, užijete si mnoho zábavy v této velmi povedené přepracované verzi. Skvělá příležitost se vrátit do dětských let a trošku si zavzpomínat s našimi oblíbenými hrdiny, nemyslíte?

Hodnocení hry
Skóre hry 10 10/10
Líbí se mi
  • Lepší grafické zpracování
  • Podpora ovladače, většího rozlišení
  • Soundtracky všech her
  • Velmi povedená galerie obrázků
  • Možnost přetočení času pro nováčky
  • Místní kooperace, žebříčky
Verdikt: Za cenu 538 Kč získáte velmi pestrou porci zábavy na dlouhé večery popřípadě víkendy. Oceníte, jak velmi povedené zpracování v novém kabátě tak i soundtrack provázející všechny hry. Milovali jste výše uvedené tituly? Tahle kolekce si zaslouží vaší pozornost.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývají 4 hlasy pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Disney Afternoon Collection: Klasické hry v novém kabátě!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
patasde    kurde to si musím pořídit když jsem toto hrál tak to mi bylo tak 8 letpatasdepatasde17625    24.4.2017 20:07 patasde

kurde to si musím pořídit když jsem toto hrál tak to mi bylo tak 8 let

Mythix    jistě, nejlepší zážitek pro mě toho rocku co Ori vyšel :)Mythixmythix30055    24.4.2017 18:54 Mythix

@ odpověď na komentář od Auvicek:jistě, nejlepší zážitek pro mě toho rocku co Ori vyšel :)

Auvicek napsal:Mythix hralas Oriho?

Auvicek    Mythix hralas Oriho?Auvicekauvicek29963    24.4.2017 18:49 Auvicek

Mythix hralas Oriho?

Mythix    to mě taky mrzelo, lvího krále jsem měla nejradši, prostě Timon a PumbaMythixmythix30055    24.4.2017 18:27 Mythix

@ odpověď na komentář od Auvicek:to mě taky mrzelo, lvího krále jsem měla nejradši, prostě Timon a Pumba

Auvicek napsal:Mythix dík za rozbor :) Hru nekupuji, protože tam není ani aladin ani lví král

Auvicek    Mythix dík za rozbor :) Hru nekupuji, protože tam není ani aladin ani lví králAuvicekauvicek29963    24.4.2017 17:55 Auvicek

Mythix dík za rozbor :) Hru nekupuji, protože tam není ani aladin ani lví král

Mythix    ano podporuje :)Mythixmythix30055    24.4.2017 17:47 Mythix

@ odpověď na komentář od einfari:ano podporuje :)

einfari napsal:Pěkná recenze. Mám v plánu si to koupit, ale chci se zeptat zda ovládání podporuje páčky na gamepadu. Zda je možné ovládat pohyb postavičky páčkou. Díky.

einfari    Pěkná recenze. Mám v plánu si to koupit, ale chci se zeptat zda ovládání podporuje páčky na gamepadu. Zda je možné ovládat pohyb postavičky páčkou. Díky.einfarieinfari25285    24.4.2017 16:35 einfari

Pěkná recenze. Mám v plánu si to koupit, ale chci se zeptat zda ovládání podporuje páčky na gamepadu. Zda je možné ovládat pohyb postavičky páčkou. Díky.

Mythix    díky, doplněnoMythixmythix30055    24.4.2017 09:13 Mythix

@ odpověď na komentář od Pragon23:díky, doplněno

Pragon23 napsal:V recenzi jsem nenaael informaci na co kolekce vysla.

Pragon23    V recenzi jsem nenaael informaci na co kolekce vysla.Pragon23pragon2310261    24.4.2017 07:54 Pragon23

V recenzi jsem nenaael informaci na co kolekce vysla.Komentář odeslán z mobilní verze m.zing.cz

O autorovi blogu

Mythix
Mythix
Žena, 21 let, Brno

Ahoj, vítám vás na svém profilu! Moje přezdívka je Mythix, na steamu BigDog. Ráda hraji hry na PC, na konzoli nebo i někdy na mobilu. Na Zing jsem se přidala, abych se zlepšila v psaní a splnila si svůj sen se stát redaktorkou nebo spisovatelkou. Zjistila jsem však, že je lepší to mít jako koníček, snad vás tedy mé články budou bavit!

Něco o mně

Očekávané filmy: Paddington 2,Star Wars, Tomb Raider, Avengers Infinity War

Očekávané hry: Anthem, Way Out, The Crew 2

Oblíbené seriály: Vražedná práva, Simpsonovi, Teorie velkého třesku, Futurama. Červený trpaslík, Ajťáci, Awkward a spostu dalších

Herní srdcovky: Stardew Valley, God of War, AC 2 série, Zaklínač, Heroes 3, Planet Coaster, Uncharted série a většina logických her!

Hudba: dubstep, pop

Taky si ráda přečtu nějaký ten kvalitní thriller nebo fantasy knihu!

Steam: Pokud si chcete pokecat,

Založit herní BLOG