Uživatel nepřihlášen
Blog Mythix
RSS kanál blogu
Píše: Mythix - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog Mythix

Narcosis: Děsivý příběh v hlubinách Pacifického Oceánu

Čtvrtek 6.4.2017 17:34 - Autor: Mythix
To se mi líbí

Narcosis: Děsivý příběh v hlubinách Pacifického OceánuPotápěčský oblek, který mám na sobě je velmi nepohodlný. Nacházím se v temných hlubinách Pacifického Oceánu a můj dech zamlžuje čelní sklo helmy. Došly mi světlice, všude kolem mě je tma a já nevím, co mě čeká za hrůzy, jež leží přede mnou. Pomalu mi dochází kyslík a můj mozek už pomalu přestává logicky uvažovat. Mohu se dostat z téhle bryndy a znovu vidět sluneční paprsky nebo zůstanu pouhou vzpomínkou na dně oceánu?

Definice strachu

V reálném životě pracujete pro Oceanovu, která sbírá zmražený metan ze dna Tichého Oceánu. Jako hráč se ujmete role potápěče a ponoříte se svými kolegy hluboko pod hladinu. Nejprve ale budete muset projít rychlým tutoriálem v plaveckém bazénu. Zde se naučíte základní mechaniky potřebné k přežití. Zjistíte, jak se hra ovládá, naučíte se používat světlice a překonávat překážky. Ovšem tady ale neplatí, že co se naučíte, aplikujete v praxi. Už od první sekundy pod mořskou hladinou vás zavalí pocit strachu a beznaděje. Tento strach se začne stupňovat ve chvíli, kdy vás a vaše kolegy smete podmořské zemětřesení. Zbude po něm jen hromada trosek a tma. Vaší jedinou šancí na přežití je dostat se zpět do laboratoře, základny všech operací. Mohu vás předem varovat, že to nebude žádná sranda dostat se domů, zvláště když máte jen 10 světlic.

Začátek v plaveckém bazénu
Začátek v plaveckém bazénu

Akvafobie

Zatímco se budete pohybovat ve svém těžkém potápěčském obleku, uslyšíte obvykle jen svůj vlastní dech. Rychlost vašeho dýchání bude záviset na tom, jak moc budete vyděšení. Větší strach zvýší spotřebu kyslíku a pokud nenajdete včas kyslíkovou bombu, zemřete. Během vaší poutě podmořskou hladinou se budete setkávat s mrtvými těly nebo podmořskými živočichy, jež vám dají zabrat. Takový krabi jsou sice ve skutečnosti mírumilovná stvoření, ale jakmile takového potkáte v jeskyni, uklovne vám palici. Největší problém budete mít, když se spojí klaustrofobie a arachnofobie v jeden velký strach, najednou zjistíte, že těch 10 světlic je vlastně málo a pokud je hned vyplýtváte v těchto temných prostorách, nemusíte dojít na konec. Naštěstí vám pomůže se vypořádat se strachem druhý hlas a ten vám přes vysílačku budete vysvětlovat, co se děje a díky němu i zjistíte, jestli jdete správným směrem. Když jej dlouho neuslyšíte, nejspíš se točíte v kruhu nebo se vracíte zpátky. Dabing postav je opravdu perfektní a hodně vám pomůže se uklidnit během děsivých pasáží hry. Pokud si budete potřebovat doplnit příběh, stačí si prolistovat dokumentaci ve hře. Ta je aktualizována pokaždé, když najdete jednoho člena posádky - celkem jich je 20. Můžete si přečíst i nějaké informace o sobě nebo najít všechny sběratelské předměty, je to jen na vás.

Děsivé setkání s chobotnicí
Děsivé setkání s chobotnicí

Klaustrofobie

Narcosis se skládá ze 14 pasáží, každá z nich se odehrává v jiném prostředí. První odehrání hry může zabrat 4-5 hodin, pokud budete bloudit jako já, ale lze to stihnout i za dvě hodiny. První kapitoly hry se zaměřují na ovládání a používání jednotlivých nástrojů. Po celou dobu hry se budete muset soustředit na aktuální množství vašeho kyslíku a hledání kyslíkové bomby. K prohloubení nepříjemného zážitku pod vodou budou sloužit puzzle. Jedno najdete v kruhové místností námořní laboratoře, která se obrátila na bok. Budete muset najít skrytá čísla, aby se odemkly dveře. V další hádance se pokusíte obnovit energii základny přepínáním transformátorů. Nicméně Nacrosis se zaměřuje spíše na zmatení hráče než na skutečné hádanky vyžadující velkou dávku logiky. Jen si to představte, procházíte stejné lokace, protože jste se ztratili nebo se nějakým způsobem vrátíte zpět na začátek. Jedná se tak o efektivní způsob zmatení smyslů a prohloubení pocitu strachu, jež umocňují střety s podmořskými živočichy. Než přijdete na to, jak se dostat přes obrovského kraba nebo zabránit chobotnici před zabitím, bude to chtít i několik pokusů.

Nepříjemné setkání...
Nepříjemné setkání...

Narcosis

Narcosis je dobrá surival hra, která je dobře optimalizovaná a nabízí i skvělý dabing postav. Nehodí se pro hráče hledající velkou akci nebo opravdové logické hádanky. Za cenu zhruba 534 Kč získáte dokonalý podmořský zážitek, který vám dá skutečný pocit strachu a beznaděje. Po celou dobu trvání hry jsem se cítila velmi nekomfortně a bylo mi tak trošku zle. Mám ráda hry, které ve vás vyvolají nějaký efekt, ale něco takového jsem zažila úplně poprvé. Klaustrofobie, Arachnofobie, Akvafobie a jiné fobie zabalené do podivného příběhu společně vytváří zážitek, který stojí opravdu za to ho prozkoumat. Otázka je: „Odvážíte se?“

Hodnocení hry
Skóre hry 7 7/10
Líbí se mi
  • Audiovizuální zpracování
  • Survival prvky
  • Reálné pocity strachu
  • Divný příběh
Vadí mi
  • Krátká herní doba
Verdikt: Narcosis je takový mladší bratříček Somy. Má sice kratší herní dobu, ale vynahrazuje to skvělým audiovizuálním zpracování podmořského světa a opravdovému vžití do hlavní role. Netrpíte žádnou fobií a rádi řešíte hádanky? Potom je Narcosis přímo pro vás!
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 5 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Narcosis: Děsivý příběh v hlubinách Pacifického Oceánu
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
Mythix   1x   Velice ti děkuji za tvou reakci, to já se vždycky musím pouštět do něčeho, kde mi spíš připadá, že tiše trpím než si to užívám jako ty v té hororovce :D Vzhledem k tomu, že v reálu trpím strachem z plavání mi ten zážitek nedělal fakt dobře, takže děláš dobře :) Takže ještě jednou díky!Mythixmythix30055    6.4.2017 17:57 Mythix

@ odpověď na komentář od Ylbirda:Velice ti děkuji za tvou reakci, to já se vždycky musím pouštět do něčeho, kde mi spíš připadá, že tiše trpím než si to užívám jako ty v té hororovce :D Vzhledem k tomu, že v reálu trpím strachem z plavání mi ten zážitek nedělal fakt dobře, takže děláš dobře :) Takže ještě jednou díky!

Ylbirda napsal:Pěkný, ale já to rozhodně hrát nebudu. Voda mi ve hrách nedělá vůbec dobře a pavouci, tak to ani omylem. Bohatě mi stačila vrána, která ani pořádný horor nebyla. Díky za tvou oběť!

Ylbirda    Pěkný, ale já to rozhodně hrát nebudu. Voda mi ve hrách nedělá vůbec dobře a pavouci, tak to ani omylem. Bohatě mi stačila vrána, která ani pořádný horor nebyla. Díky za tvou oběť!Ylbirdaylbirda69978    6.4.2017 17:53 Ylbirda

Pěkný, ale já to rozhodně hrát nebudu. Voda mi ve hrách nedělá vůbec dobře a pavouci, tak to ani omylem. Bohatě mi stačila vrána, která ani pořádný horor nebyla. Díky za tvou oběť!

O autorovi blogu

Mythix
Mythix
Žena, 21 let, Brno

Ahoj, vítám vás na svém profilu! Moje přezdívka je Mythix, na steamu BigDog. Ráda hraji hry na PC, na konzoli nebo i někdy na mobilu. Na Zing jsem se přidala, abych se zlepšila v psaní a splnila si svůj sen se stát redaktorkou nebo spisovatelkou. Zjistila jsem však, že je lepší to mít jako koníček, snad vás tedy mé články budou bavit!

Něco o mně

Očekávané filmy: Thor: Ragnarok, Transformer: Poslední rytíř, Star Wars, Tomb Raider

Očekávané hry: Star Wars Battlefront II, Anthem, Way Out, The Crew 2

Oblíbené seriály: Vražedná práva, Simpsonovi, Teorie velkého třesku, Futurama. Červený trpaslík, Ajťáci, Awkward a spostu dalších

Herní srdcovky: Stardew Valley, God of War, AC 2 série, Zaklínač, Heroes 3, Planet Coaster, Uncharted série a většina logických her!

Hudba: dubstep, pop

Taky si ráda přečtu nějaký ten kvalitní thriller nebo fantasy knihu!

Steam: Pokud si chcete pokecat,

Založit herní BLOG