Uživatel nepřihlášen
Blog Mythix
RSS kanál blogu
Píše: Mythix - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog Mythix

Hollow Knight - Opravdový rytíř, který si zaslouží pozornost

Pátek 10.2.2017 20:30 - Autor: Mythix
To se mi líbí

Hollow Knight - Opravdový rytíř, který si zaslouží pozornostSrdcem divočiny se nese Tvé jméno. Tvé skutky tě předchází, ale nyní tě čeká opravdová výzva. Nikdy se nikomu nepodařilo zkrotit naše divoké duše. Vážně sis myslel, že změníme své základní instinkty a ty uspěješ? Je tu tolik problémů a rizik, až to hraničí s absurditou, odvážíš se přijmout takovou výzvu?

Příběh jednoho rytíře

Hollow Knight je vskutku zajímavá 2D akční adventura, kterou vytvořil tříčlenný tým. Už od začátku hry budete velmi mile překvapeni, jaký svět dokázali vytvořit. Při hraní tohoto titulu zjistíte, že není důležitá kvantita, ale kvalita výsledného produktu, z čehož by si měla vzít velká studia jako např. Ubisoft příklad. Škoda jen, že Indie žánr je určitou části komunity podceňován, když ještě není za zenitem a my tu máme další titul, který chytí za srdce i duši. Přičemž Hollow Knight není nic nového, co bychom tu ještě neměli, ale přidává mnoho prvků a zajímavých nápadů, díky kterým vás hra určitě zaujme. Jakmile se dostanete se svou postavičkou do prvního města, zjistíte, že je něco špatně. Ve městě chybí obyvatelé a působí hodně prázdně. Proto jste tu vy, abyste tuto situaci změnili.

Zdravím cizinče, jak sis určitě všiml jsem tu jen já, abych tě přivítal.
Zdravím cizinče, jak sis určitě všiml jsem tu jen já, abych tě přivítal.

Prozkoumej svět

Při prozkoumávaní tohoto světa zjistíte, že je tu hodně zajímavých nepřátel, které je potřeba zabít. Když někoho zabijete získáte geo materiál (měna) a taky duši padlého bojovníka. Za geo materiál se dají kupovat různá vylepšení a získané duše se dají použít na obnovu životů. Obnovit životy si můžete i v horkém prameni nebo na lavičce, kde se vám hra i uloží. Pokud vaše postavička zemře, přijdete o všechny nasbírané geo materiály, ale nezoufejte. Když dojdete k místu, kde jste padli a zabijete svého ducha, získáte všechno zpět. Vyplatí se proto pořádně prozkoumat mapu a odkrýt všechna tajemství hry, než se neuváženě pustíte do boss fightů, které jsou celkem těžké. Neprohloupíte, když si koupíte mapu a budete si šetřit na různá označení na mapě, které vám pomohou při vašem postupu. Hodně se mi líbí nápad zachraňování housenek, kdy je potřeba přijít na to, jak se k ní dostanete. Odměnou vám bude geo materiál a získáte tak i obyvatele navíc. Při průchodu mapou vás může nepříjemně překvapit padající kráter nebo nepříjemná smrt.

Dávej bacha, kam skáčeš
Dávej bacha, kam skáčeš

Sneak Peak jak má být

Pokud se rozhodnete si tento sneak peak vyzkoušet, můžete se těšit na čtyři bosse a jeden upgrade. Audiovizuální zpracování je opravdu povedené a optimalizace je odvedena na jedničku. Když si předobjednáte standardní edici Hollow Knight za 15 dolarů (380 Kč) získáte k tomu i manuál. Pokud si rozhodnete připlatit a investujete 25 dolarů (634 Kč) získáte navíc soundtrack, komiks a mapu. Hra bude bez ochrany a bude k dispozici snad během několika příštích měsíců. Pokud jste příznivci tzv. Dark Souls her, doporučuji dát tomuto titulu šanci. Hollow Knight mě zaujal více než Salt and Sanctuary, taky můžete zkusit ještě Enter the Gungeon. Nezbývá než jen doufat, že bude naplněn potenciál této hry a my dostaneme po dlouhé době opět kvalitní Indie zážitek.

Datum vydání: 24. únor 2017

Hodnocení hry
Těším se
  • Plná verze hry
  • Soundtrack
  • Prozkoumávaní mapy
  • Objevování tajemství
Bojím se
  • Nevyužitého potenciálu hry
  • Dalšího odkladu
Shrnutí: Hollow Knight je krásným příkladem co se stane, když se spojí šikovná parta lidí s dobrým nápadem. Vznikne opravdu zajímavý titul, který předčí i některé známější tituly. Pokud jste milovníci akčních adventur a nebojíte se výzvy, zkuste dát hře šanci. Opravdu si to zaslouží!
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 7 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku Hollow Knight - Opravdový rytíř, který si zaslouží pozornost
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:

O autorovi blogu

Mythix
Mythix
Žena, 21 let, Brno

Ahoj, vítám vás na svém profilu! Moje přezdívka je Mythix, na steamu BigDog. Ráda hraji hry na PC, na konzoli nebo i někdy na mobilu. Na Zing jsem se přidala, abych se zlepšila v psaní a splnila si svůj sen se stát redaktorkou nebo spisovatelkou. Zjistila jsem však, že je lepší to mít jako koníček, snad vás tedy mé články budou bavit!

Něco o mně

Očekávané filmy: Thor: Ragnarok, Transformer: Poslední rytíř, Star Wars, Tomb Raider

Očekávané hry: Star Wars Battlefront II, Anthem, Way Out, The Crew 2

Oblíbené seriály: Vražedná práva, Simpsonovi, Teorie velkého třesku, Futurama. Červený trpaslík, Ajťáci, Awkward a spostu dalších

Herní srdcovky: Stardew Valley, God of War, AC 2 série, Zaklínač, Heroes 3, Planet Coaster, Uncharted série a většina logických her!

Hudba: dubstep, pop

Taky si ráda přečtu nějaký ten kvalitní thriller nebo fantasy knihu!

Steam: Pokud si chcete pokecat,

Založit herní BLOG