Uživatel nepřihlášen
Blog Mythix
RSS kanál blogu
Píše: Mythix - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.
Blog Mythix

The Walking Dead: A New Frontier - Clementine je zpět!

Čtvrtek 29.12.2016 13:31 - Autor: Mythix
To se mi líbí

The Walking Dead: A New Frontier - Clementine je zpět!Už jsou to dva roky od doby, kdy vyšel pro mnohé z nás nepřekonaný titul od Telltale, The Walking Dead. Jak mnozí víte, velkou nevýhodou všech her od této společnosti je, že vám dává pouhou iluzi nějakého rozhodování. Kostra příběhu je neměnná a směřuje pouze k jednomu konci. Vy jste pouhým prostředkem pro klikání a sledování interaktivního filmu. Jak dopadlo už třetí pokračování oblíbené herní série, se dočtete v recenzi.

Nová postava, nová pravidla

Vítejte ve světě, který ovládají mrtví a ti živí se snaží přežít. Zhostíte se role Javiera, bývalého profesionálního hráče basaballu, který je šikanován svým bratrem. Jemu život nadělil manželku a dvě nevlastní děti, zatímco Javier svou rodinu ještě pořád hledá. Osud mu postaví do cesty překážku formou zombie apokalypsy a on se tak ocitne na útěku se svou sestrou Kate a jejími dětmi. Hráč je tak vhozen do nového příběhu bez větších souvislostech, které by mu pomohli správně reagovat na všechny konflikty. V první řadě jste byli usvědčeným vrahem a nemuseli jste říkat nic nebo cokoli prozrazovat. Druhá série byla ve znamení Clementine, takže jste měli už znalosti z první řady. Třetí série je v duchu nové postavy a neznámých vazeb, díky čemu jsou odpovědi na dialogy o mnohem těžší.

Bratři na život a na smrt
Bratři na život a na smrt

Clementine je zpět

Nakonec Javier dorazí do cílové stanice, kde je hráči představeno první těžké rozhodnutí na konci první epizody. Hlavním lákadlem třetí série je Clementine, i když za ní hrát nebudete (pouze ve flashbacích).

Jelikož je pro mnoho lidí autoritou, vyberou si na konci epizody místo umírající sestry právě ji. Příběh pokračuje dál a setkáte se s frakcí, která je hlavním protivníkem třetí série – New Frontier. Od této chvíle to začne být ještě víc zajímavé, neboť poznáme velmi nepříjemnou minulost Clementine. Samozřejmě poznáme i další postavy: Eleanor, velice potřebnou doktorku nebo Trippa, vedoucího tábora. Nicméně světlé momenty netrvají věčně a Javier a jeho přátelé jsou brzy na cestách, odděleni od svých milovaných až do chvíle největšího cliffhangeru všech dob na konci druhé epizody.

Clementine je zpět!
Clementine je zpět!

Filmový zážitek na druhou

Jeden z hlavních problémů druhé série byl nezáživný příběh, který vystavoval své postavy různým druhům nebezpečí bez jakékoli logiky nebo souvislost. New Frontier trpí stejným problémem, kdy o Javierovi a jeho společnících víte tak málo a většinu rozhodnutí provede v podstatě náhodně. Bohužel tato rozhodnutí hlavní linku nezmění a my jsme opět jen obětí klikání dialogů. Jsou tu sice i obtížná rozhodnutí, ale rozdíl mezi nimi je minimální. Batman se tomuto problému úspěšně vyhnul, ale New Frontier potvrzuje, že Walking Dead je nejvíce lineárním příběhem v interaktivním filmu s minimem hratelných sekvencí. Na druhou stranu vás čeká velmi působivý děj s velkými zbraty se sníženou dobou trvání jedné epizody na zhruba jednu hodinu, ubylo i hratelných částí.

Zhyň zombiku, zhyň!
Zhyň zombiku, zhyň!

Závěr

New Frontier má vylepšenou grafiku i hratelnost. Optimalizace je úplně skvělá, takže byste neměli mít žádné problémy. Nevím však, jestli se vyplatí dát cca 600 Kč za prakticky filmový zážitek s velkým minimem hratelných částí. Jedna epizoda uteče dřív, než řeknete švec, což může udělat radost hráčům, kteří neudrží pozornost přes hodinu. Hry od Telltale mít v lásce nikdy nebudu už jen z důvodu, že jejich příběhy nemají konců víc nebo někdy postrádají logiku. Navíc New Frontier nabízí víc ten zážitek kinový, takže pokud vám to nevadí, jste velkým fanouškem série Walking Dead, určitě si titul pořiďte. K tomu si udělejte nějaký ten popcorn a nic vám nebrání si užít ten nejlepší filmový zážitek od dob první série.

The Walking Dead: A New Frontier na PC, PS4, Xbox One, Mac Hodnocení hry
Skóre hry 8 8/10
The Walking Dead: A New Frontier
» Více o hře
Líbí se mi
  • Poutavý příběh
  • Návrat Clementine
  • Audiovizuální zpracování
  • Skvělá optimalizace
Vadí mi
  • Velmi krátké epizody
  • Více film než hra
  • Málo informací o nových postavách
  • Malý rozdíl mezi rozhodnutími
Verdikt: Pokud jste příznivci adventur od Telltale a fanouškem The Walking Dead, s New Frontier určitě nešlápnete vedle. Očekávejte spíše interaktivní film než hratelný zážitek.
Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 6 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku The Walking Dead: A New Frontier - Clementine je zpět!
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala:
FireWolf    Počkat, ty hodnotíš celou sezónu pouze dle prvních dvou epizod?FireWolffirewolf28784    4.1.2017 10:53 FireWolf

Počkat, ty hodnotíš celou sezónu pouze dle prvních dvou epizod?

cajteekanee   3x   Dík za spoiler. Příště prosím napiš, že článek obsahuje spoilery.cajteekaneecajteekanee25741    31.12.2016 16:33 cajteekanee

Dík za spoiler. Příště prosím napiš, že článek obsahuje spoilery.

rocketbg    Mě už hry od Telltale Games přestávají bavit, ale tohle přece jenom zkusím, když už jsem hrál předchozí díly.rocketbgrocketbg38351    31.12.2016 01:34 rocketbg

Mě už hry od Telltale Games přestávají bavit, ale tohle přece jenom zkusím, když už jsem hrál předchozí díly.

O autorovi blogu

Mythix
Mythix
Žena, 21 let, Brno

Ahoj, vítám vás na svém profilu! Moje přezdívka je Mythix, na steamu BigDog. Ráda hraji hry na PC, na konzoli nebo i někdy na mobilu. Na Zing jsem se přidala, abych se zlepšila v psaní a splnila si svůj sen se stát redaktorkou nebo spisovatelkou. Zjistila jsem však, že je lepší to mít jako koníček, snad vás tedy mé články budou bavit!

Něco o mně

Očekávané filmy: Thor: Ragnarok, Transformer: Poslední rytíř, Star Wars, Tomb Raider

Očekávané hry: Star Wars Battlefront II, Anthem, Way Out, The Crew 2

Oblíbené seriály: Vražedná práva, Simpsonovi, Teorie velkého třesku, Futurama. Červený trpaslík, Ajťáci, Awkward a spostu dalších

Herní srdcovky: Stardew Valley, God of War, AC 2 série, Zaklínač, Heroes 3, Planet Coaster, Uncharted série a většina logických her!

Hudba: dubstep, pop

Taky si ráda přečtu nějaký ten kvalitní thriller nebo fantasy knihu!

Steam: Pokud si chcete pokecat,

Založit herní BLOG